вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie zabezpieczone ogrodzenia drewniane prędko się niszczą i mogą ostatecznie stracić swój pierwotny urok oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot wskazane jest poznać typy pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba zacząć od właściwego i skrupulatnego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego zależy wynik końcowy naszych prac. Przed użyciem produktów do osłony i dekoracji ogrodzeń z drewna istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Kiedy zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanosić kolejne amalgamaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, jednakże nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ów gatunek płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji z tej przyczyny dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий